w naszej ofercie: 15398 imprez, 3915 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2019!  Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy.  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Bony Podarunkowe Ecotravel »
5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy

Oto 5 najpiękniejszych punktów widokowych dostępnych turystycznie w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy!

5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym

Zacznijmy od szlaku, który oferuje najwięcej zachwycających widoków w Ojcowskim Parku Narodowym – Szlaku Zielonym.

1. Z RĘKAWICĄ W TLE

Kto wspiął się na zbocze doliny i dotarł aż tutaj ten wie, jak ciekawym jest miejscem Jaskinia Ciemna. Stojąc na platformie w „Oborzysku Wielkim” możemy podziwiać widok na Bramę Krakowską znajdującą się po drugiej stronie doliny… ale to nie o tym widoku chcemy Wam powiedzieć. Po zwiedzeniu jaskini większość osób wraca w drogę powrotną w dół doliny popełniając ogromny „widokowy” błąd! Niewiele bo około 50 metrów powyżej jaskini – idąc szlakiem zielonym - znajduje się jeden z najbardziej charakterystycznych widoków w Ojcowskim Parku Narodowym - z "Rękawicą" w tle.

Rękawica

Rękawica

Rękawica

Rękawica

Rękawica

Idąc jeszcze kawałek dalej mamy kolejne fantastyczne widokowe miejsce z którego rozpościerają się takie malownicze widoki:

Nad Jaskinią Ciemną

Nad Jaskinią Ciemną

Nad Jaskinią Ciemną

Nad Jaskinią Ciemną

Dalej już mało kto szlakiem zielonym podąża… a wielka to szkoda bo to dopiero połowa „widokowej” drogi! Następny przystanek to:

2. WAPIENNIK

Wapiennik

Wapiennik

Wapiennik

Wapiennik

To nie koniec szlaku zielonego – idziemy dalej! Czeka nas jeszcze jeden ostatni widokowy przystanek:

3. GÓRA OKOPY

Góra Okopy

Góra Okopy

Góra Okopy

Góra Okopy

4. ZAMEK PIESKOWA SKAŁA I MACZUGA HERKULESA

Nie być w tym miejscu to jakby nie przyjechać do Ojcowskiego Parku Narodowego – 2 wspaniałe atrakcje w jednym miejscu – idealne miejsce na zrobienie sobie panoramy!

Pieskowa Skała i Maczuga Herkulesa

Pieskowa Skała i Maczuga Herkulesa

Pieskowa Skała i Maczuga Herkulesa

5. PUSTELNIA BŁ. SALOMEI W GRODZISKU

To miejsce jest po dziś dzień opustoszałe – gdzieś wysoko tajemniczo schowane ale jak piękne i warte odwiedzenia. To nasz ostatni punkt widokowy, który szczególnie polecamy a to ze względu na niezwykłe ciekawostki jakie tutaj można zobaczyć bo za istniejącym tutaj kościółkiem schowane są m.in. takie miejsca – Pustelnia Bł. Salomei, portal, obelisk ze słoniem i oczywiście wspaniałe widoki.

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku

Serdecznie zapraszamy Was na wspólne wędrówki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej!
Nasza oferta dostępna jest na stronie www.ojcow.pl i www.ecotravel.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2019-01-04
2018-12-14
2017-10-27
2017-02-03
2017-01-25
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.zielone-szkoly.pl/5-widokow-w-ojcowskim.html" title="5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy" ><img src="http://www.zielone-szkoly.pl/view/images/eco.png" alt="5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy" style="vertical-align: middle;" /> 5 widoków w Ojcowskim Parku Narodowym, które musisz zobaczyć na własne oczy</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.