w naszej ofercie: 9280 imprez, 6070 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Planowanie podróży do Jordanii – kiedy i jak najlepiej?

Planowanie podróży do Jordanii – kiedy i jak najlepiej?

Planowanie podróży do Jordanii – kiedy i jak najlepiej?

Podróż do Jordanii to wyprawa do kraju o niezwykłej historii i zróżnicowanym klimacie. Zrozumienie, kiedy i jak najlepiej odwiedzić ten kraj, jest kluczowe dla zapewnienia sobie przyjemnej i satysfakcjonującej podróży. 

Klimat i pogoda

Jordania ma klimat śródziemnomorski na północy i pustynny na południu. Najlepszym momentem na odwiedzenie kraju są okresy przejściowe pomiędzy tymi dwoma ekstremami – wiosna (marzec-maj) i jesień (wrzesień-listopad). Wtedy temperatury wahają się między 20-30°C, co jest idealne dla zwiedzania. 

Latem (czerwiec-sierpień) w Jordanii jest gorąco, z temperaturami przekraczającymi 35°C, zwłaszcza na południu kraju. Zima (grudzień-luty) jest chłodniejsza i deszczowa, szczególnie na północy, gdzie temperatury mogą spaść poniżej 10°C. 

Przygotowanie do podróży

Przygotowując się do podróży do Jordanii, niezależnie od pory roku, zawsze warto zabrać ze sobą odpowiednie ubrania. Na upalne dni polecamy lekkie, przewiewne materiały, które chronią skórę przed słońcem, a na chłodniejsze wieczory – cieplejszą odzież. Nocne temperatury na pustyni mogą być niespodziewanie niskie.
Zawsze pamiętaj o odpowiednim nakryciu głowy, kremie z filtrem przeciwsłonecznym i butach do chodzenia, które są niezbędne przy zwiedzaniu takich miejsc jak starożytne miasto Petra. 

Kultura i zasady etykiety

Kultura Jordanii jest głęboko zakorzeniona w tradycjach islamskich, co oznacza pewne zasady, których należy przestrzegać podczas odwiedzin. Choć Jordania jest stosunkowo liberalna jak na standardy Bliskiego Wschodu, szanowanie miejscowych norm i obyczajów jest kluczowe.

1. Odzież: Zasady dotyczące ubioru są szczególnie istotne. Choć nie ma ścisłych wymagań dotyczących stroju, zaleca się noszenie odzieży zakrywającej ramiona i kolana, zwłaszcza podczas odwiedzania miejsc religijnych.

2. Zachowanie: Publiczne okazywanie uczuć, takie jak pocałunki, są generalnie uznawane za nieodpowiednie. Warto również pamiętać, że prawa ręka jest uważana za "czystą" i powinna być używana do jedzenia i podawania przedmiotów.

3. Religia: Szanowanie czasu modlitwy, który zdarza się pięć razy dziennie, jest ważne. Wiele sklepów i usług może być zamknięte w tych momentach.

Zaplanowanie podróży do Jordanii to ekscytujące wyzwanie, które nagradza nie tylko niezwykłymi widokami i bogatą historią, ale także szansą na zrozumienie i doświadczenie różnorodności kulturowej. Pamiętaj jednak, że bez względu na porę roku, najważniejsze jest szacunek dla kultury i tradycji kraju, który odwiedzasz.


Masz pytania? Chcesz zorganizować wyjazd do Jordanii? Pisz: bok@ecotravel.pl lub zadzwoń: +48126489977

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-10-30
2023-07-13
2023-07-13
2021-11-15
2017-10-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.zielone-szkoly.pl/planowanie-podrozy-do-jordanii.html" title="Planowanie podróży do Jordanii – kiedy i jak najlepiej?" ><img src="http://www.zielone-szkoly.pl/view/images/eco.png" alt="Planowanie podróży do Jordanii – kiedy i jak najlepiej?" style="vertical-align: middle;" /> Planowanie podróży do Jordanii – kiedy i jak najlepiej?</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.